فروشگاه اینترنتی مهندسان برای اطمینان از ثبت سایت کلیک نمایید فروش مجموعه عظیم فایل با قیمت استثنایی بلاگ مهندسان فروشگاه اینترنتی مهندسان

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه همواره تخفیف مهندسان در (( ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور )) به ثبت رسیده است. با اطمینان کامل خرید نمایید. جهت استعلام می توانید از بخش پیوندها اقدام نمایید. کلیه محصولات فروشگاه دارای تخفیف دائمی 20 تا 50 درصدی می باشند. خواهشمندیم در صورت بروز هرگونه مشکل در روند خرید اینترنتی و یا دریافت فایل، از طریق پیامک، تلگرام و یا ایمیل مشکل خود را مستقیما به واحد پشتیبانی گزارش دهید. آدرس ایمیل پشتیبانی: mohandesan10@gmail.com تلفن همراه پشتیبانی: 09211917093 ((( فقط پیامک و تلگرام )))

ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع

ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع

 

ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع

27 صفحه در قالب word

 

 

 

فهرست

مقدمه

انواع سیگنال

تکنولوژی های   دیجیتال محور

تکنولوژی امواج رادیویی دیجیتال

معرفی و بررسی انواع ماژول های  

روش های مدلاسیون دیجیتال

تئوری نمونه برداری

روش های مدلاسیون  دیجیتال بنیادی

لیست تکنیکهای مدلاسیون های دیجیتال معمول

 

مقدمه

ماهیت اصلی شنایی و حس امواج تغییر سطح سیگنال یا تغییر فاز و یا تغیرات فرکانس سیگنال است . در سیستم های ارسال و دریافت رادیویی که سیستم ای مخابراتی محسوب می شوند، امواج باید بتوانند یک پیام و یا اطلاعات خاص را با خود حمل کنند و آنها را از مبدأ به مقصد برسانند . این کار با روش های متعددی قابل انجام است در اولین پیشنهاد می توان سیگنال اطلاعات را به همان شکل اصلی خود تقویت کرد و به انواع الکترومغناطیسی تبدیل کرد و در خط انتقال که خود نمونه ای مختلفی از کانال ارتباطی مانند هوا ، سیم مسی، فیبر نوری یا . . . می تواند ، ارسال کرد امّا این روش مشکلات بسیاری داشت که از جمله آن می توان به پایداری کم سیگنال ، اطلاعات در مقابل نویز و اغتشاش و ایجاد کانال ارتباطی برای ارسال و دریافت دو ابزار مخابراتی و . . . اشاره کرد . از این رو برای جلوگیری و تصشرایط نا مطلوب بالا ترفندی به نام مدلاسیون ایجاد شد. که بوسیله آن می توان اطلاعات را بر روی موج به نام حامل سوار کرد و فرستاد . در این تحقیق سعی می شود ، روش های ارسال و دریافت رادیویی و انواع مدلاسیون های به کار رفته در این مدارات را بررسی کنیم.

در ابتدا تعارف اولیه ای از سیگنال ها ، انواع ، ماهیت ، ویژگی ها و مزیت ها هر کدام را به اختصار بررسی می کنیم.

انواع سیگنال :

  • سیگنال آنالوگ : در سیگنال آنالوگ سیگنال در حوزة زمان به طور پیوسته وجود دارد . اطلاعات موجود در سیگنال آنالوگ ممکن است هنگام اشکال با نویز ادغام شوند و در این صورت نویز وارد سیستم گیرنده می شود و سیگنال اصلی ( پیام) دچار آسیب می شوند.
  • سیگنال دیجیتال : این نوع سیگنال شامل دو حالت پایه ای از سیگنال آنالوگ هستند که فقط در دو وضعیت وجود دارد . اطلاعات در این نوع سیگنال به صورت تکه تکه هستند . تجهیزاتی که با این نوع سیگنال کار می کنند، حفاظت بیشتری نسبت به نویز دارند و قدرت شخیص نویز و تداخل را دارا می باشند و این به ماهیت سیگنال دیجیتال بر می گردد.

در یک سیستم مخابرات آنالوگ هرگز نمی توان سیگنال اصلی را از نویز جدا کرد و بهترین سیستم های مخابراتی نه تنها نویز را از بین نمی برند بلکه نویز اضافه می کنند ، در حالی که این برتری برای سیستم های مخابرات دیجیتال نسبت به آنالوگ وجود دارد که می توان در شرایط نامطلوب نویز را به طور کامل از سیگنال اصلی جدا کرد و سیگنال اصلی را در گیرنده بازسازی کرد . که این کار با دیکودرها و مبدل های دیجیتال به آنالوگ و مدارات دیگری قابل انجام است.

در مخابرات آنالوگ تنها به وسيله فيلترهاي ميان گذر مي توان نويزهايي را كه خارج از باند قرار دارد جدا كرد ولي نمي توان توان نويزي كه در باند سيگنال اصلي وجود دارند را جدا نمود ، امّا در ارسال و دريافت ديجيتال، اگر به وسيله يك مقايسه كننده سيگنال دريافتي را با يك   كه برابر   مي باشد مقايسه كنيم ، سيگنال اوليه بدست مي آيد ، در صفحات بعد توضيحات بيشتري در اين رابطه خواهيم داد.

اگر دو سيستم ارسال آنالوگ و ديجيتال را مقايسه كنيم به پنج مورد بايستي اشاره كرد:

  • يكي از مزاياي عمده مخابرات ديجيتال نسبت به آنالوگ بازسازي سيگنال مخابرات ديجيتال است.
  • براي انتقال چندين كانال تلوزيوني از روش مالتي پلكي استفاده مي شود. در مخابرات آنالوگ از روش هاي و در مخابرات ديجيتال از روش هاي  استفاده مي شود . مدارات مالتي پلكس تقسيم فركانس (  ) پر حجم هستند و به فيلتر هاي متعددي و دقيقي جهت جدا كردن كانال ها از هم ، نياز دارند همچنين اين مدارات احتياج به خازن ـ سلف و فيلترهاي مكانيكي بسياري دارند به همين علت نمي توان مدارات مجتمع  آنالوگ با تراكم زياد ساخت .

ولي دارات مجتمع مربوط به مخابرات ديجيتال را مي توان با تراكم بسيار ساخت و از ميكرو پروسسورها و  هاي قدرتمند تري براي پردازش اطلاعات در اين حيطه استفاده كرد كه باعث افزايش سرعت ارسال و دريافت و كاهش احتمال حذف و يا تغيير سيگنال پيام مي شود.

  • فرق ديگر مخابرات ديجيتال و آنالوگ در پهناي باندي است كه براي كار به آن نياز دارند . براي مثال در سيستم هاي آنالوگ براي ارسال و دريافت صوت در يك كانال تلفني به پهناي باند نياز است ولي در مخابرات ديجيتال پهناي باند بيشتري اشغال مي شود . به طور مثال در مدلاسيون  براي ارسال يك سيگنال در كانال تلفني  پهناي باند نياز است . شايد اين را به حساب ضعف مخابرات ديجيتال بتوان گذاشت ولي با استفاده از مدلاسيون هاي پيشرفته ، بعداً براي ارسال يك كانال تلفني با مدلاسيون  فقط احتياج به  پهناي باند است كه اين مقدار از حالت آنالوگ هم كمتر است.
  • در يك سيستم مخابراتي ديجيتال مي توان انواع داده هاي مختلف ماننده داده هاي تصويري ، صوتي ، متنی و . . . را روي يك خط انتقال فرستاد و اين يكي از مزاياي بسيار مهم اين نوع مخابرات به شمار مي رود .

در برخي از اين سيستم ها ، سيگنال پيام به صورت آنالوگ وارد سيستم مي شود و به سيگنال ديجيتال تبديل شده و سپس توسط مدلاسيون هاي ديجيتال به بلوك تطبيق امپدانس و فرستنده منتقل مي كرد از اين طريق امواج راديويي يا ساير ماهيت هاي ديگر بر روي خط انتقال فرستاده مي شود.

 

چون فقط تکه هایی از متن برای نمونه در این صفحه درج شده است ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود، ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می‌باشد.
متن کامل با فرمت
word را که قابل ویرایش و کپی کردن می باشد، می توانید در ادامه تهیه و دانلود نمائید.پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
با توجه به عدم امکان پرداخت مبلغ زیر 5000 تومان برای مشتریانی که از کارت بانک ملی استفاده می کنند پیشنهاد می کنیم برای خرید محصولات زیر 5000 تومان از سایر کارت های بانکی استفاده نمایید.

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
radio-signal-ic-_644615_1451.zip517.5k

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   277 صفحه به صورت مصور و با کیفیت عالی      امروزه در تمامی خانه ها لوازم خانگی برقی و گازی به وفور یافت می شود . یخچال ، تلویزیون ، بخاری ، پنکه و . . . از لوازم خانگی پر کاربرد هستند . حتماً برای شما هم پیش آمده است که وسایل شما معیوب شده باشند و نیاز به تعمیر داشته با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان 2,000 تومان 20% تخفیف

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور   درآمد ماهيانه دو تا سه ميليون تومان (از همين فردا شروع به کار کنيد!!)       واژه ي ( بيکاري ) را براي هميشه از ذهنتان خارج کنيد !!   آموزش گام به گام و تصويري تعمير انواع لامپ هاي کم مصرف به صورت PDF و با کيفيت بسيار بالا به زبان بسیار ساده   پرفروش ترين و محبوبترين فايل در فروشگاه اينترنتي مهندسان        فايل تصويري آموز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان 900 تومان 50% تخفیف