فروشگاه اینترنتی مهندسان برای اطمینان از ثبت سایت کلیک نمایید فروش مجموعه عظیم فایل با قیمت استثنایی بلاگ مهندسان فروشگاه اینترنتی مهندسان

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه همواره تخفیف مهندسان در (( ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور )) به ثبت رسیده است. با اطمینان کامل خرید نمایید. جهت استعلام می توانید از بخش پیوندها اقدام نمایید. کلیه محصولات فروشگاه دارای تخفیف دائمی 20 تا 50 درصدی می باشند. خواهشمندیم در صورت بروز هرگونه مشکل در روند خرید اینترنتی و یا دریافت فایل، از طریق پیامک، تلگرام و یا ایمیل مشکل خود را مستقیما به واحد پشتیبانی گزارش دهید. آدرس ایمیل پشتیبانی: mohandesan10@gmail.com تلفن همراه پشتیبانی: 09211917093 ((( فقط پیامک و تلگرام )))

سيستم توزيع انرژي الكتريكي 41 صفحه

سيستم توزيع انرژي الكتريكي 41 صفحه

سيستم توزيع انرژي الكتريكي

41 صفحه در قالب word

 

 

 

مقدمه

انرژي الكتريكي در مقايسه با ساير انرژي ها از محاسن ويژه اي برخوردار است و همين محاسن است كه ارزش و اهميت و كاربرد آنرا فوق العاده روز افزون ساخته است . بعنوان نمونه مي توان خصوصيات زير را نام برد:

1. هيچگونه محدوديتي از نظر مقدار در انتقال و توزيع انرژي وجود ندارد.

2. عمل انتقال اين انرژي براي فواصل زياد بسهولت امكان پذير است .

3. تلفات اين انرژي در طول خطوط انتقال و توزيع كم و داراي راندمان نسبتا بالايي است.

4. كنترل و تبديل و تغيير اين انرژي بسيار انرژي ها به آساني انجام پذير است .

بطور كلي هر سيستم انرژي الكتريكي داراي سه قسمت اصلي مي باشد:

1. مركز توليد نيرو (نيروگاه)

2. خطوط انتقال نيرو

3. شبكه هاي توزيع نيرو

معلولا نيروگاهها با توجه به جوانب ايمني و اقتصادي و بخصوص با توجه به نوعشان (آبي،بخاري،گازي) در مسافتي دور از مصرف كننده ها ساخته مي شوند. وظيفه خطوط انتقال نيرو با تجهيزات مختلف مربوطه اين است كه انرژي توليد شده را به شبكه هاي توزيع منتقل نمايد.

عمل انتقال نيروي برق با فشار الكتريكي كم امكان پذير نيست ، بلكه جهت انتقال از فشار الكتريكي زياد استفاده مي شود. كه بعدا در نزديكي محل مصرف به فشار الكتريكي كم تبديل شده و توزيع خواهد شد. اگر چه جهت مصرف كنندگان عمده نيز امكان تغذيه با فشار كم وجود دارد وليكن در اينگونه موارد بهتر است كه مستقيما انشعاب فشار قوي (زياد)داد.

خلاصه اينكه در هر مجتمع بزرگ صنعتي و يا درهرشهري حداقل يك شبكه فشار قوي بايستي وجودداشته باشدتادر نقاط مختلف شبكه هاي فشار ضعيف (شبكه هاي توزيع) را تغذيه نمايند و انتخاب اين فشار تابع بزرگي محل و بار شبكه خواهد بود. براي اينكه بتوان سيستمهاي مختلف انتقال و توزيع برق را بسهولت به يكديگر مرتبط نمود ،از فشارهاي استاندارد شده اي استفاده مي شود كه عبارتند از :

(400-230)KV         (132-63) KV            (20-6) KV                (400) V

      فشار ضعيف          فشار متوسط               فشار قوي           فشار خيلي قوي

در ايران جهت تغذيه مصرف كننده ها عموما از جريان متناوب سه فازه فشار ضعيف ولتي از فشار متوسط (اكثرا  20kv  ) و جهت تغذيه پستهاي فشار متوسط از فشار قوي (اكثرا  63kv  ) استفاده مي شود. از فشار خيلي قوي جهت ارتباط نيروگاهها بهره برداري مي گردد.

نقش شبكه توزيع (فشار ضعيف و فشار متوسط) يك مجتمع (يا يك شهر) را چه از نظر حجم و چه از نظر وسعت و چه از نظر ارزش و اهميت مي توان به مويرگهاي بدن تشبيه نمود كه آخرين و مهمترين وظيفه يعني تغذيه مصرف كننده ها را عهده دار مي باشد. لذا به منظور تامين انرژي مورد نياز مصرف كننده ها شبكه هاي توزيع (فشار ضعيف و متوسط) دربخشهاي مختلف صنعتي و كشاورزي و مسكوني و عمومي (تجاري) داراي شرايط و خصوصيات معيني مي باشد. اين شرايط كه در هر شبكه توزيع مي بايد مورد توجه قرار گيرد عبارتند از :

1. شرط اول جهت تامين انرژي الكتريكي مورد نياز مشتركين (بعنوان مصرف كننده) اين است كه شركتهاي برق موظفند بطور دائم در طول شبانه روز آن مقدار قدرتي كه مشترك درخواست نموده و مورد توافق قرار گرفته در اختيارش قرار دهند . بنابراين در انتخاب ميزان قدرت و نوع شبكه و سيم كشي و اجراي عمليات آن بايستي دقت زيادي شود.

2. شرط دوم جهت تامين انرژي مصرف كننده ها اين است كه وضعيت شبكه ها بايد طوري باشدتادر مواقع خرابي يك قسمت از شبكه در تغذيه مصرف كننده ها وقفه اي حاصل نشود.

3. عيب يابي سريع ناشي از عايق بندي (ايزولاسيون) شرط سومي مي باشد كه در توزيع انرژي الكتريكي بايستي مورد نظر باشد، شبكه ها بايد طوري باشند كه بتوان معايب ناشي از عايق بندي و پاره گي خطوط و ساير معايب را فوري و بطور مطمئن پيدا كرده و به سرعت آنها را برطرف نمود.

4. با برقراري شرايط بالا، چهارمين شرط انتخاب شبكه ايست كه مناسب ترين و ارزانترين روش توزيع انرژي را در بر داشته باشد.

عدم رعايت موارد فوق سبب مي شود كه اشكالات زيادي در شبكه هاي توزيع بوجود آيد؛ از افت و ولتاژهاي فوق العاده زيادتر از حد مجاز گرفته تا تلفات زاد انرژي و از اضافه بار روي ترانسفورماتورها گرفته تا خاموشيهاي طولاني در سطوح وسيع.

 

 

ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است

متن کامل را می توانید در ادامه دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن برای نمونه در این صفحه درج شده است ولی در فایل دانلودی متن کامل همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند موجود است

 

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,400 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:
با توجه به عدم امکان پرداخت مبلغ زیر 5000 تومان برای مشتریانی که از کارت بانک ملی استفاده می کنند پیشنهاد می کنیم برای خرید محصولات زیر 5000 تومان از سایر کارت های بانکی استفاده نمایید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tozie-Energy_341713_4804.zip1 MB

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   277 صفحه به صورت مصور و با کیفیت عالی      امروزه در تمامی خانه ها لوازم خانگی برقی و گازی به وفور یافت می شود . یخچال ، تلویزیون ، بخاری ، پنکه و . . . از لوازم خانگی پر کاربرد هستند . حتماً برای شما هم پیش آمده است که وسایل شما معیوب شده باشند و نیاز به تعمیر داشته با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان 2,000 تومان 20% تخفیف

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور   درآمد ماهيانه دو تا سه ميليون تومان (از همين فردا شروع به کار کنيد!!)       واژه ي ( بيکاري ) را براي هميشه از ذهنتان خارج کنيد !!   آموزش گام به گام و تصويري تعمير انواع لامپ هاي کم مصرف به صورت PDF و با کيفيت بسيار بالا به زبان بسیار ساده   پرفروش ترين و محبوبترين فايل در فروشگاه اينترنتي مهندسان        فايل تصويري آموز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان 900 تومان 50% تخفیف

محبوبترین محصولات

ابزار هدایت به بالای صفحه

تبلیغات بنری

فروشگاه اینترنتی مهندسان filesell
پروژه های دانشجویی مهندسی برق عضویت در کانال تلگرام گروه
کمک به سازمان خيريه محک
ابزار اینستا گرام

تصویر ثابت