فروشگاه اینترنتی مهندسان برای اطمینان از ثبت سایت کلیک نمایید فروش مجموعه عظیم فایل با قیمت استثنایی بلاگ مهندسان فروشگاه اینترنتی مهندسان

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه همواره تخفیف مهندسان در (( ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور )) به ثبت رسیده است. با اطمینان کامل خرید نمایید. جهت استعلام می توانید از بخش پیوندها اقدام نمایید. کلیه محصولات فروشگاه دارای تخفیف دائمی 20 تا 50 درصدی می باشند. خواهشمندیم در صورت بروز هرگونه مشکل در روند خرید اینترنتی و یا دریافت فایل، از طریق پیامک، تلگرام و یا ایمیل مشکل خود را مستقیما به واحد پشتیبانی گزارش دهید. آدرس ایمیل پشتیبانی: mohandesan10@gmail.com تلفن همراه پشتیبانی: 09211917093 ((( فقط پیامک و تلگرام )))

دانلود تحقیق در مورد ضريب ثابت فنر

دانلود تحقیق در مورد ضريب ثابت فنر

*******************************************************

لینک دانلود و خرید محصول در پایین توضیحات

فرمت فایل: ورد (Word)

قابل ویرایش و آماده چاپ

*******************************************************

 

قسمتی از محتوای متن جهت بررسی شما پیش از خرید در این قسمت آورده شده است:

 

 

تعداد صفحات : 4 صفحه

عنوان آزمايش : آزمايش فنرها هدف آزمايش : محاسبة ضريب ثابت فنر وسايل آزمايش : گيره ، پايه ، انواع فنر ، انواع وزنه ، ترازو و يا نيرو سنج ، خط كش شرح آزمايش : براي محاسبة ضريب ثابت يك فنر بايد بتوانيم رابطة اي داشته باشيم كه با استفاده از آن رابطه اندازه گيري هايي كه داشته ايم مقدار ثابت فنر را بدست آوريم به اين منظور اگر فنري به طول L مطابق شكل از گيره و پايه اي آويزان شود و سپس به انتهاي فنر وزنه اي به جرم M وصل كنيم در اين صورت طول فنر افزايش مي يابد و به قرار مي رسد .
سپس فنر به حالت تعادل مي رسد در اين حالت تعادل مي توان گفت : نيروي وزن وزنه با نيروي كشساني فنر «نيروي باز دارنده» برابر است كه نيروي كشساني فنر از قانون هوك (FsKx) بدست مي آيد سپس مي توان نوشت : كشساني فنر در اين رابطه K ضريب ثابت فنر بوده و يكاي آن نيوتن بر فنر است و M جرم جسم بوده و يكاي آن Kg است و g شتاب گرانشي زمين بوده و يكاي آن بوده و x جابجايي طول فنر و يكاي آن متر است .
طول اوليه و طول ثانوية فنر هستند .
با يكاي متر .
ضريب ثابت فنر : به نيروي كه بر واحد طول فنر وارد مي شود ضريب ثابت فنر گويند .
نيروي كشساني (بازگرداننده) : نيرويي كه در برابر حركت جسم و تغيير حالت آن مخالفت مي كند .
نكتة (1) : در آزمايش جرم بر حسب گرم بدست مي آيد لذا لازم است اين مقدار را تقسيم بر 1000 كنيم تا جرم بر حسب Kg بدست آيد .
نكتة (2) : در آزمايش جابجايي طول فنر ها بر حسب cm بدست مي آيد لذا لازم است مقدار بدست آمده را بر 100 تقسيم كنيم تا بر حسب متر بدست آيد (kg,m در دستگاه SI وجود دارد) خطاي مطلق Xm mkg شمارة آزمايش 2 3 محاسبة مقدار و خطا : از آنجايي كه در آزمايش خطا وجود دارد ممكن است مقدار بدست آمده دقيق نباشد لذا لازم است كه آزمايش را چند بار تكرار كنيم و سپس از مقادير بدست آمده ميانگين گيري مي كنيم تا مقدار واقعي تري بدست آيد و ضمناً نيز بتوانيم خطاي آزمايش را نيز بدست آوريم لذا مقادير بدست آمده را در جدولي همانند جدول زير ثبت مي كنيم خطاي نسبي = مقدار واقعي = خطاي مطلق = درصدهاي آزمايش = ترازو : وسيله اي است كه با آن جرم جسم اندازه گيري مي شود و ترازوي موجود در آزمايشگاه به دليل آن كه بين صفر و يك گرم است داراي دقت 2/0 گرم است .
خط كش : وسيله اي است كه با آن طول و فاصلة را اندازه گيري مي كند و دقت خط كش ها يك ميلي متر است اما دقت خط كش پايدار موجود در آزمايشگاه نيم سانتي متر است .
نكته : خطاي مطلق كل برابر max مقدار خطاهاي يكي يكي مطلق بدست آمده در هر آزمايش است .
خطاي نسبي : به نسبت خطاي مطلق بر مقدار واقعي بدست آمده خطاي نسبي گويند .
درصد خطاي آزمايش : به حاصل ضرب خطاي نسبي در عدد 100 درصد خطاي آزمايش گويند .
رسم نمودار : در روابط چون كه مقدار ثابت است پس نسبت دو متغير m,x نسبت به هم بايد مقداري ثابت باشند و طبق نمودار اگر تقاط x,m را بدست آوريم و به هم وصل كنيم خط راستي بدست مي آيد كه از مركز نمودار مي گذرد .
  .

 

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه درج شده است ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است 

متن کامل با فرمت ورد word را که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند می توانید در ادامه دانلود نمائید پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
با توجه به عدم امکان پرداخت مبلغ زیر 5000 تومان برای مشتریانی که از کارت بانک ملی استفاده می کنند پیشنهاد می کنیم برای خرید محصولات زیر 5000 تومان از سایر کارت های بانکی استفاده نمایید.

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file9_1649331_7850.zip5.3k

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   277 صفحه به صورت مصور و با کیفیت عالی      امروزه در تمامی خانه ها لوازم خانگی برقی و گازی به وفور یافت می شود . یخچال ، تلویزیون ، بخاری ، پنکه و . . . از لوازم خانگی پر کاربرد هستند . حتماً برای شما هم پیش آمده است که وسایل شما معیوب شده باشند و نیاز به تعمیر داشته با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان 2,000 تومان 20% تخفیف

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور   درآمد ماهيانه دو تا سه ميليون تومان (از همين فردا شروع به کار کنيد!!)       واژه ي ( بيکاري ) را براي هميشه از ذهنتان خارج کنيد !!   آموزش گام به گام و تصويري تعمير انواع لامپ هاي کم مصرف به صورت PDF و با کيفيت بسيار بالا به زبان بسیار ساده   پرفروش ترين و محبوبترين فايل در فروشگاه اينترنتي مهندسان        فايل تصويري آموز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان 900 تومان 50% تخفیف