فروشگاه اینترنتی مهندسان برای اطمینان از ثبت سایت کلیک نمایید فروش مجموعه عظیم فایل با قیمت استثنایی بلاگ مهندسان فروشگاه اینترنتی مهندسان

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه همواره تخفیف مهندسان در (( ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور )) به ثبت رسیده است. با اطمینان کامل خرید نمایید. جهت استعلام می توانید از بخش پیوندها اقدام نمایید. کلیه محصولات فروشگاه دارای تخفیف دائمی 20 تا 50 درصدی می باشند. خواهشمندیم در صورت بروز هرگونه مشکل در روند خرید اینترنتی و یا دریافت فایل، از طریق پیامک، تلگرام و یا ایمیل مشکل خود را مستقیما به واحد پشتیبانی گزارش دهید. آدرس ایمیل پشتیبانی: mohandesan10@gmail.com تلفن همراه پشتیبانی: 09211917093 ((( فقط پیامک و تلگرام )))

تحقیق درباره ترازوهاي ديجيتالي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 5

 

عنوان:

ترازوهاي ديجيتالي

هوالعليم

مطالب حاضر اطلاعاتي در مورد انواع ترازوهاي ديجيتالي كه مورد استفاده بسياري از مكانها مي باشد در اختيار شما قرار مي دهد. ترازوهاي ديجيتالي انواع مختلفي دارد مانند DS 9000، 3520، 3521، 3522، آزما و... مدارات داخلي انواع اين ترازوها مشابه هم مي باشد. اكنون به توضيح كلي مدارات داخلي مي پردازيم.

ترازوهاي ديجيتالي از چند قسمت تشكيل مي شود.

تغذيه

سنسور

برد ADC (A/D)

برد CPU

نمايشگر

شارژر

حال به توضيح هر قسمت مي پردازيم.

تغذيه:

در ترازو به ولتاژهاي با جريان دهي مناسب و همچنين ولتاژ رفرنس A/D و سنسور داريم.

ابتدا برد تغذيه ولتاژ V220 شهر توسط يك ترانس كاهنده به تبديل مي شود و توسط پل ديودي يكسو مي گردد و پس از ريپل گيري توسط دو رگولاتور 7905 براي ولتاژ و رگولاتور 7805 براي ولتاژ تثبيت بدست مي آيد.

چون ولتاژ رفرنس سنسور از تا درنظر گرفته شده است نيازي به ساختن آن نيست. ولي در بعضي از ترازوها كه تا مي باشد از همان ولتاژ ، توسط ترانزيستور ساخته مي شد زيرا چنانچه ولتاژ ما كه ولتاژ تغذيه سنسور مي باشد در اثر گرما و نويزهاي احتمالي تغيير نمايد ولتاژ رفرنس سنسور نيز متناسب با آن تغيير نمايد.

سنسور:

سنسور مهمترين المان ترازو مي باشد كه بستگي به ظرفيت ترازو، شكل و ابعاد مختلفي دارد و عملكرد آن شبيه يك پل مقاومتي است به طوري كه هيچ وزنه اي روي ترازو نمي باشد حاصلضرب مقاومتهاي مقابل برابر بوده و اختلاف ولتاژ دو سر پل صفر مي باشد و هنگام قرار گرفتن بار روي ترازو اين حاصلضرب متمايز شده و اختلاف ولتاژي در حد يك ميكروولت دو سر پل به طور ديفرانسيل مي افتد. و توسط تقويت كننده (ICOPO7) OP-Amp تقويت شده و در حد ميلي ولت مي رسد و سپس توسط IC به شماره LM308 بافر گرديده و داخل A/D مي گردد. ضمناً هر سنسوري شامل يك ولتاژ تغذيه و يك ولتاژ رفرنس مي باشد كه در تراز و هر سنسور شامل 5 سيم مي باشد كه عبارتند از:

تغذية سنسور

رفرنس

شيلد (كه معمولاً به زمين وصل مي شود.)

و 5- خروجيهاي ديفرانسيل

برد A/D:

وظيفة A/D تبديل ولتاژ آنالوگ به ديجيتال مي باشد كه IC A/D بنا به دقت ترازو با ديجيت هاي مختلف به كار مي رود كه در ترازوهاي فروشگاهي معمولاً از IC به شمارة 7109 و يا 7135 استفاده مي گردد. هر IC A/D نيز براي باياس شدن نياز به يك نوسان ساز دارد كه معمولاً توسط شركت سازنده بنا به كاربردهاي مختلف معرفي مي گردد و همچنين شامل يك ولتاژ رفرنس مي باشد كه توسط يك تقسيم مقاومتي ساخته مي شود.

برد CPU:

برد CPU كه مغز دستگاه محسوب مي شود و شامل يك min سيستم ميكروپروسسور مي باشد كه اجزاي اصلي آن شامل: IC CPU، EPROM، RAM و پورت هاي ورودي و خروجي مي باشد. و برد CPU براي ترازوهايي كه نياز به كاربردهاي نرم افزاري دارند استفاده مي شود و در ترازوهاي صنعتي و باسكول ها كه تك نمايشگر هستند و فقط وزن را نمايش مي دهند نيازي به برد CPU نمي باشد.

IC CPU:

در ترازوها معمولاً از IC به شمارة 803031 استفاده مي شود كه براي باياس شدن اين IC نياز به يك كريستال مي باشد كه بسته به سرعت انتقال اطلاعات يا Boud Rate فركانس آن متفاوت است و پاية شمارة 9 اين IC پاية Reset مي باشد كه هنگام شروع كار بايد enable باشد كه با فراهم بودن اين دو مورد ICها در حالت باياس قرار مي گيرد و همچنين از IC به شمارة 74HC373 كه Latch مي باشد به خاطر دو منظوره بودن پايه هاي 32 تا 39، IC CPU هم به عنوان خطوط اطلاعات و هم به عنوان خطوط آدرس استفاده مي گردد و همچنين در مدار CPU از يك IC فرمان با شمارة 74HC138 كه يك ديكدر 3 به 8 مي باشد براي فرمان Latch و IC هاي ديگر استفاده مي شود و همچنين از يك Latch با شمارةْ 74HC245 براي ارتباط Keyboard با CPU استفاده مي گردد. و از IC، Latch شمارة 74HC374 براي ارتباط CPU با نمايشگر استفاده مي گردد.

IC EPROM:

اين IC كه حافظة اصلي ترازو مي باشد، تنها يكبار مي توان روي آن نوشت و مرتب از روي آن مي توان خواند به همين دليل برنامة اصلي ترازو و همچنين ضرايب مربوط به كاليبراسيون داخل اين IC قرار مي گيرد و بنا به مقدار برنامه شماره هاي آن متفاوت است.

IC RAM:

اين IC كه حافظة جانبي ترازو مي باشد كه هم مي توان دائماً روي آن نوشت و هم مي توان دائماً از روي آن خواند به همين دليل اطلاعالت مربوط به قيمت اجناس و تاريخ و تقويم، گزارش فروش روزانه و ماهانه و پاره سنگ الكترونيك در آن ذخيره مي شود و براي از بين نرفتن اطلاعات آن هنگام قطع برق از يك باتري Backup، V6/3 استفاده مي گردد. و همچنين در مدار CPU از مقاومت هاي شبكه براي جلوگيري از افت دامنة اطلاعات استفاده مي گردد.

نمايشگر:

در ترازو نمايشگرهاي مختلفي از قبيل LCD، Seven-Segment و VFD استفاده مي گردد. كه هركدام از آنها داراي ICهاي درايو مخصوص خود مي باشد و غالباً براي راه اندازي اين درايوها از دو ديكدر 3 به 8 با شمارة 74HC138 استفاده مي گردد كه اين نمايشگرها دوطرفه بوده كه يك


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:
با توجه به عدم امکان پرداخت مبلغ زیر 5000 تومان برای مشتریانی که از کارت بانک ملی استفاده می کنند پیشنهاد می کنیم برای خرید محصولات زیر 5000 تومان از سایر کارت های بانکی استفاده نمایید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
32_1048362_6768.zip13.6k

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور

دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   دانلود جزوه آموزش گام به گام تعمیر 20 وسیله پرکاربرد خانگی به صورت کاملا مصور   277 صفحه به صورت مصور و با کیفیت عالی      امروزه در تمامی خانه ها لوازم خانگی برقی و گازی به وفور یافت می شود . یخچال ، تلویزیون ، بخاری ، پنکه و . . . از لوازم خانگی پر کاربرد هستند . حتماً برای شما هم پیش آمده است که وسایل شما معیوب شده باشند و نیاز به تعمیر داشته با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان 2,000 تومان 20% تخفیف

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور   درآمد ماهيانه دو تا سه ميليون تومان (از همين فردا شروع به کار کنيد!!)       واژه ي ( بيکاري ) را براي هميشه از ذهنتان خارج کنيد !!   آموزش گام به گام و تصويري تعمير انواع لامپ هاي کم مصرف به صورت PDF و با کيفيت بسيار بالا به زبان بسیار ساده   پرفروش ترين و محبوبترين فايل در فروشگاه اينترنتي مهندسان        فايل تصويري آموز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان 900 تومان 50% تخفیف

محبوبترین محصولات

ابزار هدایت به بالای صفحه

تبلیغات بنری

فروشگاه اینترنتی مهندسان filesell
پروژه های دانشجویی مهندسی برق عضویت در کانال تلگرام گروه
کمک به سازمان خيريه محک
ابزار اینستا گرام

تصویر ثابت